Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej

Cena: 82.00 zł
autor:Janusz Kwaśniewski
ISBN:978-83-60233-51-1
Wydawnictwo:Wydawnictwo BTC
Ilość stron:341
Format:B5
Oprawa:Twarda
Sterowniki S7-300 z firmy SIEMENS oraz oprogramowanie do niego Step 7 są w Polsce i na świecie najpopularniejszymi produktami automatyki wykorzystywanymi do sterowania maszyn i linii technologicznych. Na rynku wydawniczym brakowało pozycji, która by w tak szerokim stopniu i metodycznie omawiała tematykę tego sterownika. Zakres tematyczny oraz najnowsze materiały zostały przygotowane i udostępnione przez pracowników firmy SIEMENS.
Książka powstała z myślą o studentach automatyki i informatyki, będzie również przydatna kadrze inżynierskiej i uczniom szkół technicznych. W celu ułatwienia korzystania z tej ksiązki zwłaszcza dla Czytelników mniej zaawansowanych w tematyce sterowników, wyjaśnienia elementarnych pojęć można znaleźć w poprzedniej książce autora "Sterowniki PLC w praktyce inżynierskiej".
Na papier zostały przelane wieloletnie doświadczenia autora, nabyte podczas projektowania i uruchamiania instalacji bazujących na sterownikach, zarówno w kraju jak i za granicą (we Włoszech i Iranie). Do powstania tej książki przyczyniło się również miejsce pracy, jakim jest Katedra Automatyzacji Procesów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie będąc profesorem stara się uczyć studentów tego, co jest nowoczesne i przydatne w życiu.
O autorze
Prof. dr hab. inż. Janusz Kwaśniewski jest nauczycielem akademickim w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława. Staszica w Krakowie. Jego zainteresowania koncentrują się na projektowaniu, modelowaniu i badaniach symulacyjnych elementów i systemów automatyki. Szczególnie interesuje się algorytmami z obszaru sztucznej inteligencji zaimplementowanymi w sterownikach PLC wykorzystywanymi do sterowania nieliniowymi obiektami. Janusz Kwaśniewski jest autorem książek "Wprowadzenie do inteligentnych przetworników pomiarowych", WNT Warszawa 1993, "Programowalne sterowniki przemysłowe w systemach sterowania", Kraków 1999, "Programmable Logic Controllers", Kraków 2002, "Sterowniki PLC w praktyce inżynierskiej", Warszawa 2008 oraz kilku skryptów i ponad 90 publikacji.

powrót do Programowalny sterownik SIMATIC S7-300 w praktyce inżynierskiej ->